כיצד חתולים יכולים לתקשר?

חתולים מתקשרים בדרכים רבות. הם משמיעים קולות, משתמשים בשפת גוף, עושים פעולה ומשחררים ריחות.

1. החתול הווקאלי

חתולים משמיעים שלושה סוגי קולות.

א מלמולים

– הכולל סיבובים, טרילים וצפצופים

ב ‚מיאו

– הכולל את ה“מיאו „הבסיסי, המייאו והשיחות

ג צלילים אגרסיביים

– הכולל נהמות, חטטנים, שריקות, צהובים, צווחות ויריקות.

מלמולים

פרור הוא צליל רטט מתמשך ועדין המעיד על מצב חיובי אצל החתול. עם זאת, ידוע שחתולים מגרדים במצבי לחץ, כמו כאשר הם נפצעים קשה, כאבים, חולים או מתוחים. הוא האמין שחתולים מגרדים כשהם מרוצים, זקוקים לחבר או מודים על הטיפול, למשל כאשר הווטרינר מטפל בחתול פצוע או חולה ומקבל טחינה עבורו.

חתלתולים לומדים טרילינג מאמהותיהם מכיוון שהיא תשתמש בו כדי להגיד לתינוקות שלה ללכת אחריה. חתולים בוגרים רועים בברכה, בדרך כלל לחתול אחר. טריל נשמע כמו סיבוב קצר ומיאו בשילוב.

ציפצופים הם מיאו שמתגלגלים מהלשון. אם חתולים משתמשים בצפצופים כדי לקרוא לה צעירה מהקן. הוא משמש גם חתולים ידידותיים כאשר מתקרבים לאדם או לחתול אחר. חתולים עושים ציפצופים ופטפטים נרגשים כאשר הם צופים או עוקבים אחר טרף.

מיאו

הצליל הידוע ביותר של חתולים הוא ה“מיאו „. חתלתולים מיאו בעיקר לבני אדם ויכולים להיות תובעים, אסרטיביים, מסבירי פנים, נועזים, ידידותיים, מחפשים תשומת לב, מתלוננים או דורשים. לפעמים המיאו שותק כשהחתול פותח את פיה אבל שום דבר לא יוצא.

מיאו הם קולות רכים, מוקדמים שחתלתולים משמיעים ומשמשים אותם כדי למשוך את תשומת ליבה של האם.

שיחות מתבצעות על ידי נקבות בחום והן ידועות בשם „קייטרינג“. גם גברים מתקשרים כאשר הם נלחמים, במיוחד על נקבות במהלך ההזדווגות.

צלילים אגרסיביים

נהמות, סיננים, נהמות ויריקות הן קולות שחתולים עושים כשהם במצב הגנתי או התקפי. קולות סכנה אלה משולבים לעתים קרובות עם תנוחת הגוף כדי להשפיע על איום, למשל כאשר חתול מנפח את פרוותו ומלחש על כלב שמתקרב מדי. כאשר הוא נהם, הכוס נותן אזהרה מפני „לסגת לפני שאתה מקבל את הטפרים“.

חתולים לוחשים כשהם כועסים, נבהלים, מפחדים או כואבים. חתול הפולש לשטחו של אחר יתלחשש וינהם עליו, ואם לא יעזוב הוא עלול להותקף.

2. שפת גוף

חתולים משתמשים בשפת הגוף כדי להביע מגוון רחב של רגשות. כדי לתקשר פחד או תוקפנות, החתול יקיף את גבה, ינפח את פרוותה ​​וישתמש בעמדה הצידה. וכדי לסמן הרפיה, עיני החתול יהבהבו לאט או שעיניו פקוחות למחצה.

שפת גוף זו מתקשרת באמצעות הבעות הפנים של החתול, זנב, גוף ומעיל.

יציבה

כאשר חתולים הופכים לאגרסיביים, קצה הגב שלהם עולה עם רגליים אחוריות נוקשות, פרוות הזנב מתנפנפת, האף מופנה קדימה והאוזניים שטוחות. יציבה כזו מעידה על סכנה, והחתול יתקוף. צורה זו של תקשורת חתולים נועדה להפחיד תוקפן ולמנוע התקפה. זוהי אזהרה.

חתול מפוחד, מתגונן, יקטין את עצמו, יוריד את גופתו לרצפה תוך שהוא מקמט את גבו ונשען מהאיום.

חתולים יכולים להפגין נחמה או אמון כאשר הם שוכבים על הגב וחושפים את הבטן. עם זאת, הדבר עשוי גם להצביע על כך שהחתול עומד להתגונן בטפרים ושיניים חדות.

שובבות מסומנת בפה פתוח ללא שיניים חשופות.

אוזניים

אוזניו של חתול יכולות לחשוף מצבי נפש שונים. כשהאוזניים זקופות החתול ממוקד וערני. אוזניים רגועות מראות שהחתול רגוע. אוזניים שטוחות קורות כאשר החתול אגרסיבי או הגנתי במיוחד.

עיניים

בהייה מעבירה איום או אתגר והיא אינדיקטור להיררכיה עם חתולים בדרגה נמוכה יותר שנסוגים מהמבט על ידי חתול בעל דירוג גבוה יותר. מבט זה משמש לעתים קרובות מסיבות טריטוריות או טורפות.

זָנָב

זנב של חתול הוא איש תקשורת נהדר. למשל, זנב המתנדנד מצד לצד בצורה איטית ועצלנית מראה שהחתול נינוח. זנב עווית מתרחש בציד או כשהחתול מגורה או מרוצה ויכול להתרחש לפני התקפה, שובב או אחר.

כשמשחקים, חתלתולים וחתולים צעירים יותר ישימו את בסיס הזנב גבוה ויתקשו את הזנב למעט צורת u הפוכה, מה שמסמן התרגשות ואפילו היפראקטיביות. ניתן לראות את תנוחת הזנב הזו גם כאשר רודפים אחר חתולים אחרים או מתרוצצים בכוחות עצמם.

חתול מופתע או מפוחד, עלול להקים את הפרווה על זנבו וגבו.

3. פיזית

טיפוח ואופני חיבה אחרים

חתולים מראים חיבה כלפי חתולים אחרים וכמה בני אדם על ידי טיפוח, ליקוק ולישה. כאשר חתול מנקה ולשה בו זמנית, היא מתקשרת חיבה ושביעות רצון.

ברכה ידידותית בין חתולים מתרחשת כאשר הם נוגעים באף ומרחרחים זה את זה. מכה בראש וחיכוך לחי בין חתלתולים מציגה דומיננטיות כלפי חתול כפוף.

ברכה ידידותית עם אדם מוצגת על ידי שפשוף פנים. החתול דוחף את פניה לאדם המתייחס לחיבה. „מכת הראש“ היא דרך נוספת שבה חתולים חושפים רגשות חיוביים לאדם. שפשוף רגליים הוא צורה נוספת של חיבה.

כאשר חתולים מתחככים ודוחפים כנגד חתול אחר או בן אדם, הם מפיצים את ריחם, שהוא סוג של סימון טריטוריה.

נְשִׁיכָה

נשיכה חזקה מלווה בנהמות, שריקות או התנשאות מציגה תוקפנות. עקיצות קלות מראות שובבות וחיבה, במיוחד בשילוב עם עיגול ולישה.

דרך נוספת לנשוך משתמשים בחתולים בתקשורת היא באמצעות הזדווגות. הזכר ינשוך את עור הצוואר של הנקבה, והיא תיכנס ללורדוזיס ותגלה שהיא מוכנה להזדווג.

4. ריחות

חתולים משתמשים בריח משלהם כדי לתקשר עם חתולים אחרים. על ידי שפשוף והתנגשות ראש, חתלתולים משתמשים בבלוטות ריח בפנים, בזנב, בכפותיהם ובגב התחתון כדי להפיץ את ריחם. כמו כן, הם משתמשים בצואה, שתן וריסוס בכדי להשאיר הודעה לחתולים אחרים.

ריסוס מסמן את שטח החתול, בפנים ובחוץ. השארת שתן וצואה משמשת גם לסימון תחום של חתול. בנוסף, שפשוף ריחם על חפצים, כמו עמוד גדר, מסמן שטח.

ריסוס זכרים מבצע את סימון הטריטוריה השכיח ביותר. Tomcats מרסס לא רק כדי לסמן את התחום שלהם, אלא גם כדי ליידע טומים אחרים כי הנקבות הסמוכות הן שלו להזדווגות.

תרסיס טומקט הוא סמן מריח חזק. לפעמים גם נקבות יתזהו.

וכך חתולים מתקשרים.Source by Peter Scottsdale

Empfohlene Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.