3 הסיבות העיקריות לכך שחתולים הם חיות מחמד טובות יותר מכלבים

ייתכן שזו החלטה קשה לבחור בין חתול לכלב לחיית מחמד. שניהם פרוותיים ומתחבדים אולם הם שני יצורים שונים מאוד. לחתולים יש תכונות מקסימות כמו האופן שבו הם דואגים לעצמם, איך הם מצליחים להישאר נקיים והתעלולים החמודים שלהם שהופכים אותם לחיית מחמד משפחתית נפלאה.

חתולים אינם תופסים הרבה מקום

אנשים שיש להם גולדן רטריבר או אפילו כלב קטן כחיית מחמד מכירים את כמות המקום שהם תופסים במיטה. לא משנה מה גודלם, הם אוהבים להתמתח אל המרחב האישי של אחרים, החדר בו הם משחקים ומתאמנים וחפציהם (כמו מיטת כלבים/צעצועים) ולכן צריך שיהיה להם מקום מרווח להיות מאושר ובריא.

מצד שני, חתולים לא צריכים הרבה מקום כדי לשרוד. זה צריך להיות מספיק כדי להכיל את הדברים החשובים שלהם כמו ארגזי אשפה (קופסה אחת לכל חתול ועוד אחת) בתוספת מנות מזון ומים, כל אלה יבטיחו את אושר החתלתול.

יותר משתלם להחזיק חתול.

במהלך חייהם, טיפול בחתולים עולה פחות מכלבים. ישנם כמה גזעים של חתולים שהם די יקרים אבל בכל הנוגע לדמי אימוץ, חתלתולים וחתולים הם הרבה יותר נוחים מאשר גורים או כלבים, במיוחד בעונות החתלתולים או כאשר יש הרבה חתלתולים במקלט. ישנם מקלטים אשר מוותרים על שכר הטרחה או מציעים שני חתלתולים במחיר אחד.

יש הרבה הוצאות שצריך לקחת בחשבון כשבעלים של חיית מחמד, כולל אספקה ​​ומטפלות, בין היתר. מכיוון שכלבים נוטים לפגוע בצעצועים שלהם, החומרים שאיתם הם מיוצרים צריכים להיות קשים יותר (שהם הרבה יותר יקרים) או שצריך להחליף אותם מדי פעם. צעצועים לחתולים זולים יחסית ברכישה בחנויות אך זולים יותר (וגם קלים) ל DIY.

כלבים זקוקים להרבה פעילות גופנית מכיוון שהדבר חיוני לבריאותם, אולם הליכה קשה עם הכלב פעמיים או שלוש ביום יכולה להיות קשה כאשר לבעליו יש עבודה במשרה מלאה. בממוצע, הליכון לכלבים עולה 15 עד 20 דולר לכל 20 דקות הליכה וחושבים על זה, העלויות יכולות להסתכם מיד. להיפך, חתולים מסתפקים בקלות בנמנם, בישיבה ובמשחק גם כשהם לבד בבית בזמן שהוריהם האנושית עובדת. שני חתלתולים שנותרו לבד אפילו טובים יותר מכיוון שלעולם לא ישתעממו.

חתולים מתמודדים בקלות כאשר הם בתוך הבית.

כדי להישאר מאושרים ובריאים, כלבים צריכים הרבה פעילות גופנית, טיולים ארוכים והרבה זמן בחיק הטבע. כמעט בלתי אפשרי עבורם לחיות רק בתוך הבית. עם זאת, זה יכול להיות מאתגר כאשר לבעלי כלבים יש ניידות מוגבלת, אין להם חצר או שביתם אינו נגיש לפארקים.

חתולים הרבה יותר בטוחים כשהם נשארים בבית ומתמודדים בקלות כשהם שוכבים ליד חלון או מכופלים בחלק שטוף השמש של הספה. החלון רק צריך להיפתח מעט כדי לאפשר קצת אוויר צח פנימה (אך לא רחב מדי כדי שהחתול יברח). אלה יאפשרו לחתולים להיות מאושרים מאוד כאשר הם צופים בציפורים כמו גם באגים כל היום.Source by Karina Popa

Empfohlene Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.